  • B82496C3270G000
B82496C3270G000
advertisement
Manufacturer No:
B82496C3270G000
HK JDW NO:
3410-B82496C3270G000
Package:
603
Datasheet:
B82496C3270G000
Description:
Quantity:
In Stock : 2449
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82496C3270G000
  • Package / Case
    603
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic, Copper
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    900μm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    360mA
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    27 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Frequency - Self Resonant
    3GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.52Ohm
  • Rated Current-Max
    0.36A
  • Inductance-Nom (L)
    0.027 μH
  • DC Current
    360mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 100MHZ
  • Length
    1.7mm