  • B82496C3390G000
B82496C3390G000
advertisement
Manufacturer No:
B82496C3390G000
HK JDW NO:
3410-B82496C3390G000
Package:
0603
Datasheet:
B82496C3390G000
Step5Bar-code shipping tag
B82496C3390G000
  • Package / Case
    0603
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic, Copper
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    900μm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    300mA
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    39 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.5GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    14
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    800mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.039 μH
  • DC Current
    300mA
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm