  • B82498B1681J000
B82498B1681J000
advertisement
Manufacturer No:
B82498B1681J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82498B1681J000
Step5Bar-code shipping tag
B82498B1681J000
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Series
    B82498B
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum (Ag/Pd/Pt)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.4mm
  • Construction
    Welded
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    680 nH
  • Test Frequency
    25.2MHz
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    450MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    20
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.68 µH
  • DC Current
    250mA
  • Length
    2.2mm