  • B82498B3390J
B82498B3390J
advertisement
Manufacturer No:
B82498B3390J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82498B3390J
Package:
Datasheet:
Description:
B82498B3390J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 13365
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
B82498B3390J
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    100mOhm
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum (Ag/Pd/Pt)
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.4mm
  • Construction
    Welded
  • Current Rating
    560mA
  • Frequency
    2.05GHz
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    39 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    560mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.05GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Frequency (Max)
    2.05GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    50
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    100mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    0.039 µH
  • Series Resistance
    100mOhm
  • Height
    1.45mm
  • Width
    2.2mm