  • B82559A3232A025
B82559A3232A025
advertisement
Manufacturer No:
B82559A3232A025
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B82559A3232A025
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 155
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82559A3232A025
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    21.999995g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    7%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    600μOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tray
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    23.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.3 μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    41A
  • Frequency - Self Resonant
    1MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    600mOhm
  • Inductance Tolerance
    7%
  • Inductance-Nom (L)
    2.3 μH
  • DC Current
    41A
  • Height
    11.95mm
  • Length
    25.3mm
  • Width
    23.5mm