  • B82720K2601N040
B82720K2601N040
advertisement
Manufacturer No:
B82720K2601N040
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B82720K2601N040
Package:
Datasheet:
Description:
Common Mode Chokes / Filters NETZCHOKE 2-FACH 2X4.4MH 0.6A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B82720K2601N040
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    2.500003g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    400mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Packing Method
    Bulk
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    9.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    600mA
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Inductance
    4.4 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    400mOhm
  • Inductance Tolerance
    -30%
  • Inductance-Nom (L)
    4400 μH
  • DC Current
    600mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
  • Height
    14.3mm
  • Length
    13.3mm
  • Width
    9.5mm