  • B82721A2301N020
B82721A2301N020
advertisement
Manufacturer No:
B82721A2301N020
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B82721A2301N020
Description:
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 300mA 2.2Ohm DCR Thru-Hole Box
Step5Bar-code shipping tag
B82721A2301N020
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    30%
  • JESD-609 Code
    e2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel (Sn/Ni)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tray
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    17.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    47 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.2Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    47000 μH
  • DC Current
    300mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MA DC CURRENT
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Height
    12.5984mm
  • Length
    17.907mm
  • Width
    17.2974mm