  • B82721A2601N020
B82721A2601N020
advertisement
Manufacturer No:
B82721A2601N020
HK JDW NO:
3410-B82721A2601N020
Description:
Common Mode Chokes Dual 15mH 10kHz 600mA 700mOhm DCR Thru-Hole Box
Step5Bar-code shipping tag
B82721A2601N020
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    5.000005g
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Box
  • Tolerance
    30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tray
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    17.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    600mA
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    15 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    700mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    15000 μH
  • DC Current
    600mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MA DC CURRENT
  • Height
    12.6mm
  • Length
    17.9mm
  • Width
    17.3mm