  • B82722A2301N001
B82722A2301N001
advertisement
Manufacturer No:
B82722A2301N001
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82722A2301N001
Package:
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet:
B82722A2301N001
Description:
EPCOS B82722A2301N001 CHOKE, RING CORE, DOUBLE, 47MH, 0.3A
Step5Bar-code shipping tag
B82722A2301N001
  • Packaging
    Tray
  • Series
    B82722
  • Size / Dimension
    0.894Lx0.878W 22.70mmx22.30mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    ENEC, UR, VDE
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.5Ohm Typ
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Inductance @ Frequency
    47mH @ 10kHz
  • Height (Max)
    0.524 13.30mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C