  • B82722J2301N001
B82722J2301N001
advertisement
Manufacturer No:
B82722J2301N001
HK JDW NO:
3410-B82722J2301N001
Package:
Datasheet:
B82722J2301N001
Description:
EPCOS B82722J2301N001 CHOKE, RING CORE, DOUBLE, 47MH, 0.3A
Step5Bar-code shipping tag
B82722J2301N001
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    4
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Box
  • Tolerance
    30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    2.5Ohm
  • Packing Method
    Tray
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    16.1mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    300mA
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    10mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    47 mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Lead/Base Style
    Pin
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.5Ohm
  • Inductance Tolerance
    30%
  • Inductance-Nom (L)
    47000 μH
  • DC Current
    300mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MA DC CURRENT
  • Length
    23.3mm