  • B82723J2601N001
B82723J2601N001
advertisement
Manufacturer No:
B82723J2601N001
HK JDW NO:
3410-B82723J2601N001
Description:
CMC 47MH 600MA 2LN
Step5Bar-code shipping tag
B82723J2601N001
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Tolerance
    30%
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tray
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    2
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.65Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    47000 μH
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    600mA
  • Height
    30.5054mm
  • Length
    27.9908mm
  • Width
    15.0114mm