  • B82747F4602N1
B82747F4602N1
advertisement
Manufacturer No:
B82747F4602N1
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B82747F4602N1
Package:
125
Datasheet:
Description:
Common Mode Choke Chassis Mount Power Line 6A 3 Lines 50 mOhm (Typ) -40°C ~ 125°C
Step5Bar-code shipping tag
B82747F4602N1
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    125
  • Terminal Shape
    FLEXIBLE LEAD
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Tolerance
    30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    3
  • Approval Agency
    ENEC, VDE
  • Inductance
    6 mH
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • Max DC Current
    6A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    RADIAL
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    50mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    6000 µH
  • Number of Lines
    3
  • Current Rating (Max)
    6A
  • Height
    40.005mm