  • B82805A0173A250
B82805A0173A250
advertisement
Manufacturer No:
B82805A0173A250
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B82805A0173A250
Package:
Datasheet:
B82805A0173A250
Description:
P100725 E6.3 SMT PUSH-PULL TRANS
Step5Bar-code shipping tag
B82805A0173A250
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B82805
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.236W 8.00mmx6.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    For DC/DC Converters
  • Applications
    Forward, Push-Pull Converters
  • Frequency
    250kHz
  • Voltage - Isolation
    500VAC
  • Inductance @ Frequency
    17μH @ 50kHz
  • Footprint
    0.315 L x 0.378 W (8.00mm x 9.60mm)
  • Height Seated (Max)
    0.224 5.70mm