  • B84142A0038R123
B84142A0038R123
advertisement
Manufacturer No:
B84142A0038R123
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B84142A0038R123
Package:
Datasheet:
B84142A0038R123
Description:
Power Line Filters 2-LEITER EMV-FILTER 38A 520V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B84142A0038R123
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B84142A
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Converter
  • Voltage - Rated DC
    520V
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    520V
  • Configuration
    Single Stage
  • Current
    48A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    50Hz~60Hz