  • B84142A0100R122
B84142A0100R122
advertisement
Manufacturer No:
B84142A0100R122
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B84142A0100R122
Description:
Power Line Filters 2-LEITER EMV-FILTER 100A 300V
Step5Bar-code shipping tag
B84142A0100R122
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Terminal Block
  • Depth
    80mm
  • Approval Agency
    UL; CUL; CSA; EN
  • Physical Dimension
    L240.0XB80.0XH135.0 (mm)/L9.449XB3.15XH5.315 (inch)
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Max Voltage Rating (AC)
    300V
  • Filter Type
    SINGLE PHASE EMI FILTER
  • Current Rating (Max)
    100A
  • Leakage Current (Max)
    110mA
  • High Pot
    3000 V
  • Height
    135mm
  • Length
    290mm