  • B84143A0012R000
B84143A0012R000
advertisement
Manufacturer No:
B84143A0012R000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B84143A0012R000
Package:
Datasheet:
B84143A0012R000
Description:
Power Line Filter 50Hz/60Hz 12A 480VAC Terminal Block Flange Mount
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B84143A0012R000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Series
    B84143A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Inverters, Power Drive Systems
  • Termination Style
    Terminal Block, Threaded Post (M6)
  • Voltage - Rated AC
    480V 275V
  • Approval Agency
    UL
  • Configuration
    Single Stage
  • Current
    12A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Frequency - Operating
    50Hz~60Hz
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
    275V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
    480V