  • B84143B1600S020
B84143B1600S020
advertisement
Manufacturer No:
B84143B1600S020
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B84143B1600S020
Package:
Datasheet:
B84143B1600S020
Description:
Power Line Filter 50Hz/60Hz 1600A 530VAC Threaded Stud Flange Mount
Step5Bar-code shipping tag
B84143B1600S020
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B84143B
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Inverters, Power Drive Systems
  • Termination Style
    Terminal Block, Threaded Post (M12)
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Configuration
    Two Stage
  • Current
    1.6kA
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Frequency - Operating
    50Hz~60Hz