  • B84143B50R112
B84143B50R112
advertisement
Manufacturer No:
B84143B50R112
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B84143B50R112
Package:
Datasheet:
B84143B50R112
Description:
LINE FILTER 520/300VAC 50A CHASS
Step5Bar-code shipping tag
B84143B50R112
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Published
    2001
  • Series
    B84143B
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Terminal Block, Wire Leads
  • Voltage - Rated AC
    520V 300V
  • Approval Agency
    IEC; EN; VDE
  • Physical Dimension
    L300XB60XH150 (mm)
  • Configuration
    Two Stage
  • Current
    50A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • High Pot
    2700 V
  • Height
    150mm
  • Length
    300mm