  • B84144A0120R120
B84144A0120R120
advertisement
Manufacturer No:
B84144A0120R120
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B84144A0120R120
Package:
Datasheet:
B84144A0120R120
Description:
Power Line Filter 50Hz/60Hz 120A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Step5Bar-code shipping tag
B84144A0120R120
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Terminal Block
  • Current Rating
    120A
  • Approval Agency
    UL; CUL; ENEC-10
  • Physical Dimension
    L250.0XB130.0XH130.0 (mm)/L9.843XB5.118XH5.118 (inch)
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Filter Type
    THREE PHASE EMI FILTER
  • Current Rating (Max)
    120A
  • Rated Voltage
    300V
  • Leakage Current (Max)
    3.5mA
  • High Pot
    2720 V
  • Length
    130mm