  • B85121A2504A101
B85121A2504A101
advertisement
Manufacturer No:
B85121A2504A101
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B85121A2504A101
Package:
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 250VAC 100A .5UF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B85121A2504A101
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Stud
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    500nF
  • Depth
    55mm
  • Approval Agency
    UL
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Voltage
    250V
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Current
    100A
  • Max Voltage Rating (DC)
    600V
  • Frequency (Max)
    1000MHz
  • Filter Type
    AC FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    M8
  • Current Rating (Max)
    100A
  • High Pot
    3000 V
  • Frequency (Min)
    0.01MHz
  • Insertion Loss@Frequency-Max
    90 dB
  • Insertion Loss@Frequency-Min
    2 dB
  • Diameter
    55mm
  • Length
    29.9974mm