  • B85321A2502Z160
B85321A2502Z160
advertisement
Manufacturer No:
B85321A2502Z160
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B85321A2502Z160
Package:
Datasheet:
Description:
Power Line Filter 50Hz/60Hz 16A 250VAC/600VDC Threaded Stud Wall Mount
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B85321A2502Z160
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Screw, Wall
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.5nF
  • Depth
    16mm
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    60Hz
  • Approval Agency
    EN
  • Physical Dimension
    D16.0XH60.0 (mm)/D0.63XH2.362 (inch)
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max DC Current
    16A
  • Max Voltage Rating (DC)
    600V
  • Filter Type
    SINGLE PHASE EMI FILTER
  • Current Rating (Max)
    16A
  • High Pot
    2700 V
  • Diameter
    16mm
  • Height
    16mm
  • Length
    152mm