  • #B953AS-100M=P3
#B953AS-100M=P3
advertisement
Manufacturer No:
#B953AS-100M=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-#B953AS-100M=P3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
#B953AS-100M=P3
Description:
Quantity:
In Stock : 513
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
#B953AS-100M=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Base
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.504Lx0.504W 12.80mmx12.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    4.4A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    4.4A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    23mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5.5A
  • Height Seated (Max)
    0.268 6.80mm
  • Length
    12.8016mm
  • Width
    12.8016mm