  • BAC05S24DC
BAC05S24DC
advertisement
Manufacturer No:
BAC05S24DC
Manufacturer:
Murata Power Solutions
HK JDW NO:
540-BAC05S24DC
Package:
Datasheet:
BAC05S24DC
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 0.21A 5W 5-Pin DIP Module Tube
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BAC05S24DC
  • Packaging
    Tube
  • Type
    Regulated
  • Style
    Encapsulated
  • Pin Count
    5
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.5%
  • Load Regulation
    1%