  • BAS70TWQ-7-F
BAS70TWQ-7-F
advertisement
Manufacturer No:
BAS70TWQ-7-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-BAS70TWQ-7-F
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BAS70TWQ-7-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 50V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 15mA
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~125°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    70V
  • Current - Average Rectified (Io)
    70mA DC