  • BAV70UE6327HTSA1
BAV70UE6327HTSA1
advertisement
Manufacturer No:
BAV70UE6327HTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-BAV70UE6327HTSA1
Package:
SC-74, SOT-457
Datasheet:
BAV70UE6327HTSA1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BAV70UE6327HTSA1
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    SC-74, SOT-457
  • Number of Pins
    6
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    80V
    GULL WING
  • Current Rating
    200mA
  • Reference Standard
    AEC-Q101
  • Number of Elements
    4
  • Power Dissipation-Max
    0.25W
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    150nA @ 70V
  • Output Current
    200mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.25V @ 150mA
  • Forward Current
    200mA
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Halogen Free
    Not Halogen Free
  • Current - Average Rectified (Io)
    200mA DC
  • Max Reverse Voltage (DC)
    80V
  • Average Rectified Current
    200mA
  • Reverse Recovery Time
    4 ns
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    85V
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    4.5A