  • BC5500-B-DS-12
BC5500-B-DS-12
advertisement
Manufacturer No:
BC5500-B-DS-12
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-BC5500-B-DS-12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BC5500-B-DS-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Coastline C5500
  • Size / Dimension
    304.80mm Lx21.00mm W
  • Feature
    With Connector
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Engine
  • Color
    Blue
  • Configuration
    Linear Light Strip, Plug and Play
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24V
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    125lm
  • Wavelength
    475nm
  • Height
    12.00mm