  • BC5500-W-DS-24
BC5500-W-DS-24
advertisement
Manufacturer No:
BC5500-W-DS-24
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-BC5500-W-DS-24
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BC5500-W-DS-24
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Coastline C5500
  • Size / Dimension
    609.60mm Lx21.00mm W
  • Feature
    With Connector
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Engine
  • Color
    White, Warm
  • Configuration
    Linear Light Strip, Plug and Play
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    24V
  • CCT (K)
    3100K
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    760lm
  • Height
    12.00mm