  • BCN164A122J7
BCN164A122J7
advertisement
Manufacturer No:
BCN164A122J7
Manufacturer:
BI Technologies
HK JDW NO:
6011-BCN164A122J7
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BCN164A122J7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Convex
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    1.2kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Resistors
    4
  • Element Power Dissipation
    0.063W
  • Network Type
    ISOLATED
  • Length
    3.2mm