  • BD3150N50100AHF
BD3150N50100AHF
advertisement
Manufacturer No:
BD3150N50100AHF
Manufacturer:
Anaren
HK JDW NO:
70-BD3150N50100AHF
Package:
0404 (1010 Metric)
Datasheet:
Description:
Balun 50? to 100? Balanced 4-Pin SMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BD3150N50100AHF
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    1.04mm
  • Case Code (Metric)
    1010
  • Case Code (Imperial)
    0404
  • Impedance
    100Ohm
  • Frequency Range
    3.1GHz~5GHz
  • Insertion Loss (dB)
    0.6 dB
  • Transformer Type
    RF TRANSFORMER
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
  • Insertion Loss (Max)
    0.9dB
  • Return Loss-Min
    13dB
  • Cut-off Frequency-Max
    5000MHz
  • Cut-off Frequency-Min
    3100MHz
  • Impedance - Unbalanced/Balanced
    50 / 100Ohm
  • Phase Difference
  • Height
    0.57mm
  • Length
    1.04mm