  • BE1441P1R
BE1441P1R
advertisement
Manufacturer No:
BE1441P1R
HK JDW NO:
336-BE1441P1R
Package:
Datasheet:
Description:
144F 50 MM TB OFNR DISTRIBTN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BE1441P1R
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to BE1441P1R.
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Multimode
  • Style
    Standard
  • Jacket Color
    Aqua
  • Jacket (Insulation) Diameter
    1.000 (25.40mm)
  • Tensile Strength
    453.6kg
  • Bend Radius
    254mm
  • Core Diameter
    50μm
  • Cladding Diameter
    125μm
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C