  • BF016010BE40033BJ1
BF016010BE40033BJ1
advertisement
Manufacturer No:
BF016010BE40033BJ1
HK JDW NO:
878-BF016010BE40033BJ1
Description:
TOF 40pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% R85 0.630Diax0.394W 16.00mmx10.00mm -55°C~100°C Chassis Mount Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
BF016010BE40033BJ1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.630Diax0.394W 16.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    40pF
  • Width
    10.0076mm