  • BFC233613152
BFC233613152
advertisement
Manufacturer No:
BFC233613152
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC233613152
Description:
1.5nF Film Capacitor 20% Radial 275V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233613152
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    275V
  • Packing Method
    TR
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height
    10mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    4mm