  • BFC233922222
BFC233922222
advertisement
Manufacturer No:
BFC233922222
HK JDW NO:
886-BFC233922222
Datasheet:
BFC233922222
Description:
MKP339 2200pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC233922222
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Series
    MKP339
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    IEC60384-14
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3916
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    10mm