  • BFC236866334
BFC236866334
advertisement
Manufacturer No:
BFC236866334
HK JDW NO:
886-BFC236866334
Datasheet:
BFC236866334
Description:
MKT368 0.33μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC236866334
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.965 24.50mm
  • Length
    29.9974mm
  • Width
    11.5062mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.181Lx0.453W 30.00mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C