  • BFC237225274
BFC237225274
advertisement
Manufacturer No:
BFC237225274
HK JDW NO:
886-BFC237225274
Datasheet:
BFC237225274
Description:
MKT372 0.27μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237225274
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKT372
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    4.0132mm