  • BFC237468821
BFC237468821
advertisement
Manufacturer No:
BFC237468821
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237468821
Description:
KP 374 820pF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 200V-AC
Step5Bar-code shipping tag
BFC237468821
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Published
    2012
  • Series
    KP 374
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Size Code
    4320
  • Height
    14.5mm
  • Length
    11mm