  • BFC237522433
BFC237522433
advertisement
Manufacturer No:
BFC237522433
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237522433
Datasheet:
BFC237522433
Description:
43nF Film Capacitor 5% Radial Radial 1kV-DC 400V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237522433
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    43nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Length
    26mm