  • BFC237562182
BFC237562182
advertisement
Manufacturer No:
BFC237562182
HK JDW NO:
866-BFC237562182
Description:
1.8nF Film Capacitor 5% Radial 1.6kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237562182
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Length
    26mm