  • BFC238310244
BFC238310244
advertisement
Manufacturer No:
BFC238310244
HK JDW NO:
886-BFC238310244
Datasheet:
BFC238310244
Description:
MMKP383 0.24μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238310244
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    3.000003g
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MMKP383
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.276W 26.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.24μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height
    116.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    7mm