  • BFC241801004
BFC241801004
advertisement
Manufacturer No:
BFC241801004
HK JDW NO:
886-BFC241801004
Datasheet:
BFC241801004
Description:
MKP418 100nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 250V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 523
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BFC241801004
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKP418
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.236W 12.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    5.9944mm