  • BFC247953203
BFC247953203
advertisement
Manufacturer No:
BFC247953203
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247953203
Description:
20nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247953203
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    20nF
  • Lead Pitch
    10mm