  • BFCN-2975+
BFCN-2975+
advertisement
Manufacturer No:
BFCN-2975+
Manufacturer:
Mini-Circuits
HK JDW NO:
4071-BFCN-2975+
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
LTCC BAND PASS FILTER, 2570 - 34
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFCN-2975+
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Mfr
    Mini-Circuits
  • Series
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Frequency
    2.975GHz Center
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    870 MHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss
    3dB
  • Height (Max)
    0.037" (0.94mm)