  • BGM17LBA15E6327XTSA1
BGM17LBA15E6327XTSA1
advertisement
Manufacturer No:
BGM17LBA15E6327XTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-BGM17LBA15E6327XTSA1
Purchasing and Inquiry
BGM17LBA15E6327XTSA1 Overview
As far as RF Transceiver' mounting is concerned, Surface Mount is adopted.For optimal performance, this RF Transceiver module makes use of the Tape & Reel (TR) package.In order for it to operate properly, Transceiver's operating temperature should be at -40°C~85°C.The RF Transceiver can supply 1.7V~3.1V voltage.There is 703MHz~960MHz frequency set for the RF Transceiver Module.
BGM17LBA15E6327XTSA1 Features
Surface Mount
Tape & Reel (TR) package
1.7V~3.1V volts
BGM17LBA15E6327XTSA1 Applications
There are a lot of Infineon Technologies BGM17LBA15E6327XTSA1 RF Transceiver Modules applications.
  • Receive
  • Patient Asset Tracking
  • HVAC
  • Transmit
  • Medical
  • Internet Radio
  • LoT applications
  • Health and Fitness
  • Switch
Step5Bar-code shipping tag
BGM17LBA15E6327XTSA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    1.7V~3.1V
  • Frequency
    703MHz~960MHz