  • BH26M0AWHFV-TR
BH26M0AWHFV-TR
advertisement
Manufacturer No:
BH26M0AWHFV-TR
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-BH26M0AWHFV-TR
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Fixed 0.5mm PMIC SMD/SMT
Quantity:
In Stock : 3708
Step5Bar-code shipping tag
BH26M0AWHFV-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    6
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Max Power Dissipation
    680mW
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage
    2.6V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    300mA
  • Output Current
    300mA
  • Output Voltage 1
    2.6V
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    60mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.06V
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    60dB
  • Voltage Tolerance-Max
    1%