  • BK/1A5018-07
BK/1A5018-07
advertisement
Manufacturer No:
BK/1A5018-07
HK JDW NO:
255-BK/1A5018-07
Package:
Datasheet:
BK/1A5018-07
Description:
Fuse Clip 15A 500VAC Through Hole Lug Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BK/1A5018-07
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    1AXXXX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin, Solder
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Orientation
    Horizontal
  • Depth
    4.57mm
  • Current Rating
    15A
  • Contact Finish
    Silver
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Voltage
    500V
  • Number of Circuits
    1
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Fuse Size
    5mm Dia
  • Fuseholder Type
    Clip
  • Height
    11.2mm
  • Length
    5.84mm
  • Width
    4.57mm