  • BLF6G27-45,135
BLF6G27-45,135
advertisement
Manufacturer No:
BLF6G27-45,135
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLF6G27-45,135
Package:
SOT-608A
Datasheet:
BLF6G27-45,135
Description:
RF FET LDMOS 65V 18DB SOT608A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLF6G27-45,135
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    65V
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Frequency
    2.7GHz
  • Base Part Number
    BLF6G27
  • Current - Test
    350mA
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    18dB
  • Power - Output
    7W
  • Voltage - Test
    28V