  • BLM31BE601FN1L
BLM31BE601FN1L
advertisement
Manufacturer No:
BLM31BE601FN1L
HK JDW NO:
535-BLM31BE601FN1L
Step5Bar-code shipping tag
BLM31BE601FN1L
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Material
    Ferrite, Steel
  • Series
    BLM31BE
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    MONOLITHIC TYPE
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.6XH1.1 (mm)/L0.126XB0.063XH0.043 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency (Max)
    1000MHz
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    350mOhm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.35Ohm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Height
    1.1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm