  • BLM7G1822S-40PBGY
BLM7G1822S-40PBGY
advertisement
Manufacturer No:
BLM7G1822S-40PBGY
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-BLM7G1822S-40PBGY
Package:
SOT-1212-3
Datasheet:
BLM7G1822S-40PBGY
Description:
RF FET LDMOS 65V 31.5DB SOT12121
Step5Bar-code shipping tag
BLM7G1822S-40PBGY
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    SOT-1212-3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    65V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    1.81GHz~2.17GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    BLM7G1822
  • Current - Test
    40mA
  • Transistor Type
    LDMOS (Dual)
  • Gain
    31.5dB
  • Power - Output
    4W
  • Voltage - Test
    28V