  • BQ014E0472K
BQ014E0472K
advertisement
Manufacturer No:
BQ014E0472K
HK JDW NO:
66-BQ014E0472K
Datasheet:
BQ014E0472K
Description:
BQ 4700pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
BQ014E0472K
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    5.08mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Custom Capabilities
    Other Tolerances On Request
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    2.5mm