  • BR100-DDT-C-P
BR100-DDT-C-P
advertisement
Manufacturer No:
BR100-DDT-C-P
Manufacturer:
Autonics
HK JDW NO:
17092-BR100-DDT-C-P
Package:
Datasheet:
Description:
SENSOR REFLECTIVE 100MM PNP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BR100-DDT-C-P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Autonics
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 60°C (TA)
  • Series
    BR
  • Voltage - Supply
    12V ~ 24V
  • Ingress Protection
    IEC IP66
  • Output Configuration
    PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
  • Cable Length
  • Response Time
    1ms
  • Adjustment Type
    Adjustable
  • Sensing Distance
    3.937" (100mm)